Türkçe

Bebeğe hazırlık partisi nedir?

Bebek doğmadan önce (7 veya 8.nci aylarda) bebeğin ve anne adayının ihtiyaçlarına yardımcı olmak, kız kıza eğlenmek ve çocuksuz hayata veda etmek gibi son zamanlarda yeni bir trend haline geldi "Baby Shower" partileri.

Yurtdışında, özellikle Amerika'da son derece yaygın olan bu partiler, son zamanlarda Türkiye'de de o kadar popüler ve şık olmaya başladılar ki organizasyon şirketleri bu servisi sunmaya başladılar ve pek çok freelance "baby shower" organizatörü piyasaya çıktı.

İlla bir şirket olmasa da genelde anne adayının en yakın arkadaşı veya ablası gibi aile bireylerinden biri partiyi organize eder ve misafirler mutlaka hediye getirir. Türkiye'de mağazalarda ihtiyaç listesi yapmak daha yeni bir uygulama olduğu için pek çok anne/bebek mağazaları bu uygulamayı maalesef sunmuyor.

İster evde, ister bir mekanda, özel konsepte göre dekorasyonlu bir davet düzenlenir. Tatlılar, kurabiyeler ve atıştırmalık yemekler hazırlanır. Böyle bir partiye dekor ya da hediye olarak bir bez pastası götürebilirsiniz.

Davetlilere günün anısına küçük hediyeler dağıtılır ve partiden sonra anne adayı her hediye için özel teşekkür notu yollar.

"Baby Shower" davetine giderken alabileceğiniz hediyeler için ürünlerimize göz atabilirsiniz

Bir baby shower adım adım nasıl organize edilir buradan bakabilirsiniz

Leave a comment