Türkçe

Yeni anneye çiçek yerine hastane ziyaretine ne götürülebilir?

Biliyorsunuz pek çok hastane uzun zamandır çiçek kabul etmiyor. Gönderilen çiçekler hastanenin altında bir odada ya da kapıda kalıyor ve gönderdiğiniz kişinin odasına ancak bir kart gönderiliyor. Hastaneden çıkarken belki bir kaç gün içinde bozulan ya da solmaya başlayan çiçeği gönderdiğiniz kişiler çoğu zaman almıyor bile. 

Hastane odasına çiçek almamanın pek çok sebebi var. Aslen enfeksiyon kapma riskine karşı bir uygulamadır, ayrıca çiçekler odalarda oksijen seviyesini azaltabilir, kokuya hasas insanlara ve bebeklere rahatsızlık veya alerji verebilir vs.

Yeni bir anneyi kutlamak ve yeni doğan bebeğe hoş geldin demek için artık başka buketler de var. Artık canlı çiçek yerine bir bebek buketi gönderebilirsiniz!

Bebek buketi de ne? Bir bebek buketi yapay çiçeklerden ve en önemlisi bebek kiyafetlerinden yapılır. Şapka, patik, önlük, body gibi ürünleri içerir. Kiyafetler çiçek gibi katlanır ve güzel bir aranjman yapılır. Hem pratik, hem de çok hoş bir fikirdir. Odaya süs ve sonrasında da bebeğe giyecek pratik ürünler sunar. Dilerseniz bebek buketi bir baby shower partisi için de çok uygun bir hediye olabilir. 

Leave a comment