Türkçe

Bebek çamaşırlarını nasıl yumuşatabiliriz?

 

Bebek çamaşırlarını yıkamak ve kurutmak, her anne ve anne adayının araştırdığı oldukça zor bir konudur. Hepimiz biliyoruz ki çamaşır ürünleri ve deterjan pek çok kimiyasal madde içerir. Yenidoğan ve bebeklerin ciltleri çok hassastır ve kolayca tahriş olabilir. Deterjanlardaki kimyasallar çiddi alerji problemi yaratabilir. O yüzden bebeklerimiz için doğal, mümkün olduğu kadar organik bir bebek deterjanı veya parfümsüz doğal sabun kullanmakta yarar var. Ülkemizde marketlerde, organik pazarlarda pek çok çeşit ürün kolayca bulunabilir.

Anneyseniz minik meleklerin ne kadar inanılmaz fazla yıkanacak çamaşır yarattığını bilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşayanların her gün yapılan bir veya iki makineyi güneş altında, açık havada kurutma şansı olmuyor. Herkesin bir balkonu veya bahçesi de yok, hatta hava kirliliği, yan sokaktaki inşaattan gelen toz o yeni yıkanmış çamaşırları kurutana kadar kirletiyor.

En pratik ve hijyenik çözüm kurutma makinesidir. Şimdi kurutma makinesi için sihirli ve çevre dostu bir yardımcı var: yün keçe topları. Her kurutmada 3 tane ekleyerek sonuca inanamayacaksınız. Bu doğal, hiç kimyasal madde içermeyen toplar, tenis topu büyüklüğünde... 

Peki yün keçe topları ne işe yarıyor?

  • Kurutma topları doğal bir şekilde giysileri yumuşatır, daha az kırışık yapar ve statik elektriği alır.
  • Kurutma topları yenilebilenebilir bir kaynaktan yapılır. (%100 yün) 
  • Kurutma süresini azaltır.
  • Ve sınırsız şekilde tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Özetle yün keçe topları bebeğimiz ve kendimiz için mükemmel bir çözümdür, artık kurutma yaprakları ve zararlı kimyasal madde içeren çamaşır yumuşatıcılarını kulanmanıza gerek yok. 

Taze kokulu elbiseleri sevenler de yün keçe toplarının üstüne birkaç damla doğal yağ (lavanta yağı gibi) ekleyebilirler ve böylece tüm çamaşırlar mis kokulu kurutmadan çıkarlar. El yapımı, %100 doğal yünden keçe toplarımız burada bulabilirsiniz.

Leave a comment