Türkçe

Ekibimiz: bebemoss'un amigurumi gurusu Fulya Güven

Fulya Güven, Amigurumi, organik oyuncak, bebemoss

Ekibimiz büyüyor ve yakın zamanda 2 kişi macerama katıldı. Onları size tanıtmak isterim. Ayrıca bloğumuzdan takip edebilirsiniz bizim birbirinden yetenekli, kendisine has hikayeleri olan ev hanımlarını da sonra tek tek sizlere anlatmak isterim.

Bugünki yeteneğimiz Fulya Hanım. Fulya, tasarımcı ve amigurumi (örgü oyuncak) gurusu olarak bize katılıyor. 

1976 yılı İstanbul doğumlu, İstanbul Teknik Üniversite mezunu. Babaannesinin eline verdığı tığ ile 5 yaşında örgü hayatına atılmış. Kısa bir iş hayatından sonra kendini hobilerine ve tasarımlarına veren Fulya'nın 2010 yılında hayatına iki harika kuzu girer. Kendi mutfağının aşçısı, ikizlerinin tecrübesiz annesi, sevgilisinin de biricik eşidir. 

Çocuklar için sağlıklı oyuncaklar üreten, onları o minik yüreklerle kavuşturmanın heyecanını yaşayan bir anne. Kumaşlara, iplere dokunmayı, onlara yeni anlamlar yüklemeyi seven, kendini dikiş, kırkyama, keçe, nakış geliştirmiş bir hobi aşığı. 

Son iki yıldır «Nako» ile «evinde ören» hobicileri kavuşturan ve bu alanda dergi çıkarılmasına katkıda bulunan bir tasarımcı. İstanbul'da amigurumi örmeyi, peluş oyuncak yapımını ve keçe çalışmayı öğrenmek isteyenleri bir çatı altında toplayarak ders veren de bir öğretmen.

Kendisine neden bu işi yaptığı sorulduğunda: "tasarladığım her objenin hayata geçmiş halini izlerken bu benim eserim diyebilmek ve güzel geri bildirimler almak bu işin, minik yüreklerin sevincini görmekten sonra bana en çok haz veren kısmı" cevabını veriyor.

Fulya Hanım bebemoss için katkıları çok önemli. Oldukça teknik bilgiye sahip ve birlikte harika ürünler hazırlıyoruz.

bebemoss oyuncakları görmek için tıklayın

 

 

Leave a comment