Türkçe

Bebekler ve Çocuklar için Neden El Yapımı?

Bebekler için Neden El Yapımı?
 
Hamileyken dolapların gizli köşelerinden kendi bebekliğimizden kalma eşyalar çıkar… Nesilden nesile saklanılan bu naftalin kokulu eşyalar genellikle örme battaniyeler, yelekler, elbiseler ve patiklerdir… El yapımı hediye de budur… Doğduğunda çocuğunuzu sarıp sarmaladığınız, onun da kendi çocukları için saklayacağı bir battaniye ya da minik bedeni için bir elbise… El yapımı hediye yaşamın bir parçasıdır.  
 
İlk örgü örneklerine ilk bin yılın sonuna doğru Mısır’da rastlanılmış... Örgü bin yıldan uzun bir süredir hem sıcak hem de soğuk iklimde yaşayan insanların farklı şekillerle zenginleştirdiği ama asla vazgeçemediği bir yöntem. 
 
El yapımı örgü eşyaları ya da oyuncakları uzun soluklu oldukları kadar da kişiseldir… El yapımı ürünler sıcak dokusu, naifliği ve kişiye özel oluşu ile farklılık yaratır…
 
El yapımı ürün doğayla dosttur!
El yapımı ürünler doğayla dosttur çünkü ellerinden çıktıkları kişiler tarafından özel olarak seçilen malzemelerden yapılırlar. Fabrikasyon üretim zincirinin hammaddeden dağıtıma dek uzanan sürecini es geçen el yapımı ürünler malzemesinin özenli seçimi, geleneksel motifleri ve evde yapılan üretime verdiği destekle hem çevreyi hem de ekonomiyi destekler.

 

Leave a comment